ΠΑΣ Γιάννινα – Σ.Κ. Νικόπολη 57-66

12899506_10207745095337070_1724351436_o

Τον ΠΑΣ Γιάννινα αντιμετώπισε η ομάδα μας για την 4η αγωνιστική της Β’ φάσης του πρωταθλήματος , την Κυριακή 17/4 στο Κλειστό Γυμναστήριο Λιμνοπούλας Ιωαννίνων. Οι παίκτες μας ξεκίνησαν άσχημα το παιχνίδι πραγματοποιώντας το χειρότερο ημίχρονο τους σε όλο το πρωτάθλημα όπου κυριάρχησαν τα ατομικά λάθη, κακές επιλογές στην επίθεση και αμυντικά κενά. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την κακή εμφάνιση της ομάδας μας και έκλεισαν το 1ο ημίχρονο με το υπερ τους σκορ 24-18. Οι παίκτες μας αντέδρασαν και από την αρχή της 3ης περιόδου βελτίωσαν την αμυντική τους συμπεριφορά αναγκάζοντας τους γηπεδούχους σε λάθη και βρήκαν επιθετικές λύσεις (στη ρακέτα με το Χ. Μπάλλα και το Γ. Ροντογιάννη και περιφερειακά με τον Κ. Τσιτσώνη) ανατρέποντας έτσι το -6 του 1ου ημιχρόνου σε +18. Στην 4η περίοδο η ομάδα μας απλά έπαιξε όσο χρειάστηκε για να διατηρήσει μια διαφορά ασφαλείας μέχρι το τελικό 57-66.

Δεκάλεπτα:Α:13-12 Β:11-06 Γ:10-27 Δ:23-21
ΣΚ Νικόπολη(Παπίρης): Γάκης, Αργυρός 4, Κιτσαντάς, Τσιτσώνης 9(3), Ροντογιάννης 9, Καραμπάς, Βασιλειάδης 1, Παπαμιχαήλ 7, Νίκας 8, Μπιστιόλας 1, Παπαδημητρίου 2, Μπάλλας 25

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας , την Κυριακή 24/4 όπου θα υποδεχτεί τις 5 μ.μ. στο ΔΑΚ Πρέβεζας , τον ΠΑΣ Ναυπάκτου σε μία σημαντική αναμέτρηση όπου η ομάδα μας καλείται να διατηρήσει το απόλυτο νικών στη Β’ φάση του πρωταθλήματος.