Γ.Σ. Φαρσάλων – Σ.Κ. Νικόπολη 79-66

molits modern nikopoli logo fixed

Την πρώτη ήττα της υπέστη η ομάδα μας στο φετινό πρωτάθλημα της Γ΄ εθνικής από τον Γυμναστικό Σύλλογο Φαρσάλων. Οι παίκτες μας ταξίδεψαν στη Θεσσαλία με το αήττητο για να αντιμετωπίσουν μία από τις καλύτερες ομάδες του ομίλου.
Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι παίρνοντας μια διαφορά 7 πόντων ωστόσο η ομάδα μας επανήλθε και μείωσε σε 16-15 που ήταν και το σκορ της 1ης περιόδου. Οι γηπεδούχοι που είχαν μεγάλα ποσοστά ευστοχίας αύξησαν τη διαφορά στο 2ο δεκάλεπτο και πήγαν στα αποδυτήρια με διαφορά 9 πόντων. Οι παίκτες μας ανέβασαν την απόδοση τους, μείωσαν τη διαφορά και προηγήθηκαν με 45-46 ωστόσο οι γηπεδούχοι επανήλθαν με σερί 13-6 και έκλεισαν το 3ο δεκάλεπτο με 58-52. Το 4ο δεκάλεπτο συνέχισε στο ίδιο σκηνικό μέχρι το 4ο λεπτό όπου έβησαν τα φώτα του γηπέδου και το παιχνίδι διακόπηκε για περίπου 30λεπτά. Τελικά η αναμέτρηση συνεχίστηκε χωρίς η ομάδα μας να μπορέσει να αντιδράσει και τελικά να γνωρίζει την 1η ήττα της με 79-66.

Δεκάλεπτα: 16-15, 17-9, 25-28, 21-14

ΣΚ Νικόπολη: Βαβέτσης, Αργυρός 2, Μενιουδάκης, Τσιτσώνης 8(2), Βαγενάς 16(1), Πολίτης, Παπαμιχαήλ 4, Παπαδημητρίου, Αγραπιδάκης, Νίκας, Μακρόπουλος 10, Μπάλλας 26.

Η ομάδα μας την επόμενη αγωνιστική θα υποδεχτεί στις 20/11 στο ΔΑΚ Πρέβεζας , τον ΦΣΦ Αριστοτέλη Φλώρινας.