Σ.Κ. Νικόπολη – ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας 70-55

florina1  florina2

Το αήττητο της έδρας της διατήρησε η ομάδα μας καθώς την Κυριακή 20/11 επικράτησε του ΦΣΦ Αριστοτέλη Φλώρινας στο ΔΑΚ Πρέβεζας. Έτσι η ομάδα μας όχι μόνο συνεχίζει την θετική της πορεία στο πρωτάθλημα της Γ’ εθνικής αλλά βρίσκεται και στην 1η θέση του ομίλου της (όπως μπορείτε να δείτε εδώ) μετά από 6 αγώνες βλέποντας αισιόδοξα το μέλλον με στόχο την παραμονή στην κατηγορία.
Το παιχνίδι για 3 δεκάλεπτα ήταν «ντέρμπι» με την ομάδα μας να μην έχει καλή απόδοση, να είναι άστοχη στην επίθεση και τους φιλοξενούμενους να βρίσκονται συνεχώς κοντά στο σκορ και να απειλούν για το προσπέρασμα. Στο 4ο δεκάλεπτο η ομάδα μας ανέβασε την απόδοση της αμυντικά, είχε καλύτερες επιλογές επιθετικά και πήρε τελικά μία πολύ σημαντική νίκη με 70-55.

Δεκάλεπτα: 10-9, 20-18, 17-16, 23-12
ΣΚ Νικόπολη: Βαγενάς 6, Αργυρός 3, Κιτσαντάς 2, Τσιτσώνης 12, Ροντογιάννης, Πολίτης 13, Παπαμιχαήλ 5, Μενιουδάκης, Νίκας 4, Μακρόπουλος 16, Παπαδημητρίου, Μπάλλας 9.

Αναλυτικό φώτο-ρεπορτάζ καθώς και λεπτομερή εξέλιξη του αγώνα μπορείτε να δείτε στο atpreveza.gr και στο prevezatoday.gr

To διοικητικό συμβούλιο της ομάδας μας ευχαριστεί τον κόσμο που βρέθηκε στις κερκίδες του ΔΑΚ Πρέβεζας για να υποστηρίξει τους παίκτες μας. Οι φίλαθλοι της ομάδας μας είναι o 13ος παίκτης μας γ’αυτό σας θέλουμε δίπλα μας σε κάθε αγώνα.

Η ομάδα μας στα πλαίσια της επόμενης αγωνιστικής (7η) θα ταξιδέψει στην Θεσσαλονίκη για να αντιμετωπίσει τον ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς.