Σ.Κ. Νικόπολη – Γ.Α.Σ. Μελίκης 90-80

Με νίκη ολοκλήρωσε ο Σύλλογός μας τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στο φετινό πρωτάθλημα της Γ’ εθνικής καθώς την Κυριακή 21/5 υποδέχτηκε στο ΔΑΚ Πρέβεζας τον Γ.Α.Σ. Μελίκης επικρατώντας με σκορ 90-80. Το παιχνίδι ήταν βαθμολογικά αδιάφορο καθώς η ομάδα μας είχε εξασφαλίσει και μαθηματικά την 5η θέση ενώ οι φιλοξενούμενοι γνώριζαν εδώ και 2 αγωνιστικές πως θα αποχαιρετούσαν τη Γ εθνική. Σε ένα ματς γοήτρου λοιπόν , οι παίκτες μας δεν ξεκίνησαν συγκεντρωμένα με τους φιλοξενούμενους να είναι αποφασισμένοι να διεκδικήσουν τη νίκη. Το 1 δεκάλεπτο βρήκε την ομάδα της Μελίκης να προηγείται με 19-32 και τους παίκτες μας να προσπαθούν να βρουν λύσεις στο 2ο δεκάλεπτο ώστε να μειώσουν τη διαφορά με το σκορ του 1ου ημιχρόνου να κλείνει υπερ των φιλοξενούμενων 42-47. Στο 2ο ημίχρονο οι παίκτες μας ανέβασαν την απόδοσή τους σε άμυνα και επίθεση, πέρασαν μπροστά στο σκορ με την ολοκλήρωση του 3ου δεκαλέπτου ενώ συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο 4ο δεκάλεπτο μέχρι το τελικό 90-80.

ΣΚ Νικόπολη (Παπίρης): Βαγενάς 5 (1), Αργυρός 10 (2), Κιτσαντάς, Τσιτσώνης 8 (2), Ροντογιάννης, Πολίτης 7, Βαβέτσης, Παπαδημητρίου, Νίκας 21 (1), Μακρόπουλος 14 (1), Αγραπιδάκης, Μπάλλας 25 (2).

Αναλυτικό φώτο-ρεπορτάζ μπορείτε να δείτε στο atpreveza.gr και στο prevezatoday.gr που βρέθηκαν στο ΔΑΚ Πρέβεζας για την δημοσιογραφική κάλυψη του αγώνα.

Το διοικητικό συμβούλιο του Συλλόγου μας θέλει να ευχαριστήσει τους πιστούς μας φίλους που βρέθηκαν στις κερκίδες του ΔΑΚ Πρέβεζας και χειροκρότησαν τον προπονητή μας , τους παίκτες μας και τους εκπροσώπους της διοίκησης επιβραβεύοντας τους για την προσπάθεια τους στη φετινή πορεία του Συλλόγου στο πρωτάθλημα της Γ΄εθνικής.