ΑΟΚ Βέροιας – Σ.Κ. Νικόπολη 80-53

Η ομάδα μας ηττήθηκε από τον ΑΟΚ Βέροιας με 80-53 στο ΔΑΚ Βικέλας την Κυριακή 2/11, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής ημέρας του πρωταθλήματος της Γ΄εθνικής κατηγορίας και πλέον έχει ρεκόρ 1νίκης (εντός) και 2 ηττών (εκτός) ενώ βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα όπως μπορείτε να δείτε εδώ.
Οι παίκτες μας παρά το θετικό ξεκίνημα στο 1ο δεκάλεπτο όπου προηγήθηκαν με 15-16 δεν κατάφεραν να έχουν ανάλογη συνέχεια. Στο 2ο δεκάλεπτο άλλαξε η ροή του παιχνιδιού όπου οι γηπεδούχοι της Βέροιας πήραν προβάδισμα στο σκορ με ένα σερί 19-9, με το 1ο ημίχρονο να ολοκληρώνεται με σκορ 34-25. Η ίδια εικόνα παρέμεινε και στο 3ο δεκάλεπτο με τους γηπεδούχους να αυξάνουν τη διαφορά ενώ στο 4ο δεκάλεπτο η ομάδα μας προσπάθησε να αντιδράσει , μείωσε μέχρι τους 12 πόντους αλλά δεν μπόρεσε να βρει επιπλέον λύσεις σε άμυνα και επίθεση για να απειλήσει περισσότερο, με το παιχνίδι να ολοκληρώνεται με σκορ 80-53.

Δεκάλεπτα: 15-16, 34-25, 63-41, 80-53
Νικόπολη (Παπιρης): Μίχος, Κοντογιάννης 5, Σουλιώτης 10(1), Πανταζής, Παπαχρήστος, Κακιούζης 10(1), Παπαμιχαήλ 3, Δούβλης, Μουλάς 12, Βαβέτσης 3(1), Πελίγκος 8, Ρέμπης 2.

Η ομάδα μας προσπερνά την εμφάνιση και την ήττα της Κυριακής και πλέον επικεντρώνεται στο επόμενο παιχνίδι. Για την 4η αγωνιστική ημέρα του πρωταθλήματος , θα υποδεχτεί την Κυριακη 11/11 στο ΔΑΚ Πρέβεζας, την Δόξα Λευκάδας , με τους παίκτες μας να επιθυμούν διακαώς να υπερασπιστούν την έδρα μας και μπροστά στους φιλάθλους της ομάδας να διεκδικήσουν τη νίκη για βαθμολογικούς και ψυχολογικούς λόγους.