Σ.Κ. Νικόπολη – Δόξα Λευκάδας 60-77

Η ομάδα μας που αγωνίστηκε την Κυριακή 11/11 με τις νέες της άσπρες εμφανίσεις , γνώρισε τελικά την ήττα από τη Δόξα Λευκάδας με 60-77 στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής ημέρας του πρωταθλήματος της Γ’ εθνικής κατηγορίας.

Οι παίκτες μας ξεκίνησαν θετικά το παιχνίδι με διάθεση στην άμυνα ενώ κατάφεραν να βρουν επιθετικές λύσεις στη ρακέτα με το 1ο δεκάλεπτο να κλείνει με προβάδισμα της Λευκάδας με 19-20. Στο 2ο δεκάλεπτο η ομάδα μας αύξησε την πίεση στην άμυνα και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ ωστόσο λανθασμένες επιλογές στην επίθεση έδωσαν το δικαίωμα για εύκολα καλάθια στους φιλοξενούμενους οι οποίοι πήραν εκ νέου προβάδισμα στο σκορ με την ομάδα μας να πηγαίνει στα αποδυτήρια και να βρίσκεται μόλις 2 πόντους πίσω (37-39). Το παιχνίδι κρίθηκε στο 3ο δεκάλεπτο όπου η ομάδα μας δεν είχε σωστές επιλογές σε επίθεση και άμυνα με το επιμέρους σκορ του 3ου δεκαλέπτου να κλείνει στο 8-25 και τη διαφορά να φτάνει στους 19 χωρίς οι παίκτες να μπορέσουν να αντιδράσουν στο 4ο δεκάλεπτο και το παιχνίδι να ολοκληρώνεται με 60-77.

Δεκάλεπτα: 19-20, 37-39, 45-64, 60-77

Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης-Πολίτης): Μίχος Σ. 2, Κοντογιάννης 16(1), Σουλιώτης 10(1), Παπαχρήστος 2, Κακιούζης 3(1), Παπαμιχαήλ 3, Πανταζής, Μουλάς 11, Βαβέτσης 1, Ρέμπης, Πελίγκος 12(1)

Ευχαριστούμε θερμά τους φίλους της ομάδας που έδωσαν το «παρών» στο ΔΑΚ Πρέβεζας για να υποστηρίξουν τους παίκτες και τους προπονητές μας.

Η ομάδα μας την Κυριακή 18/11 έχει το ρεπό της ενώ οι παίκτες μας θα επιστρέψουν στην αγωνιστική δράση την Κυριακή 25/11 όπου θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Πλούσιο φωτογραφικό υλικό από την αναμέτρηση της Κυριακής μπορείτε να δείτε στο atpreveza.gr και στο gosports.gr