ΑΟ Καλαμπάκας – ΣΚ Νικόπολη 74-67

Την ευκαιρία να «ξεκολλήσει» από την 13η θέση της βαθμολογίας έχασε η ομάδα μας καθώς γνώρισε την ήττα στην έδρα του ΑΟ Καλαμπάκας με 74-67. Η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ με 62-43 στο τριακοστό λεπτό και προσπάθησε για την ανατροπή με καλή άμυνα στα τελευταία δέκα λεπτά αλλά τελικά κατάφερε να μειώσει μέχρι τους 7 πόντους για το τελικό 74-67. Η ομάδα μας έχασε την ευκαιρία να προσπεράσει τον ΑΟ Καλαμπάκας στη βαθμολογία ωστόσο παρά την ήττα υπερασπίστηκε την διαφορά του πρώτου αγώνα (71-55) και το πλεονέκτημα σε απλή ισοβαθμία.

Δεκάλεπτα: 19-16, 41-28, 62-43, 74-67

ΣΚ Νικόπολη (Παπίρης): Μηχος Σ. 3(1), Κοντογιάννης 9, Σουλιώτης 8(1), Λάπας, Ζήκας, Κακιούζης 8, Παπαμιχαήλ 3, Δούβλης, Μουλάς 33(1), Βαβέτσης 1, Ρέμπης, Πελίγκος 2.

Η ομάδα μας την επόμενη αγωνιστική, θα υποδεχτεί στο ΔΑΚ Πρέβεζας , τον ΑΟΚ Βέροιας , την Κυριακή 17/2 στις 5 μ.μ.